Facebook

Newsletter

Informacje o nowościach prosto na Twój email

Adres e-mail
e-mail

Strop VECTOR

Zespolony Strop Gęstożebrowy VECTOR jest systemem, składającym się z płyt stropowych o wysokości 4 cm oraz szerokości 60 cm. Wzmocniony specjalnym zbrojeniem w postaci zatopionych centralnie stalowych kratownic jest wytrzymały i świetnie znosi obciążenia poszczególnych kondygnacji. Łączy w sobie cechy stropów belkowo-pustakowych oraz systemu Filigran, jednocześnie eliminując ich wady. Odznacza się niskim kosztem wykonania, krótkim czasem montażu, a także wysokimi wartościami dźwiękoszczelności oraz termoizolacji.

Dzięki wspomnianej kratownicy, zatopionej w panelach stropowych, montaż całego systemu wykonuje się w prosty i szybki sposób. Do przeniesienia poszczególnych elementów na konstrukcję budynku wystarczy zwykły dźwig HDS. Zamontowanie stropu o wielkości ok. 100 m2 może wynieść tylko 2 godziny, co plasuje strop VECTOR wśród najbardziej ekonomicznych i najszybszych rozwiązań.

Strop VECTOR charakteryzuje się wysoką dźwiękoizolacyjnością, co znacznie podnosi komfort mieszkania na poszczególnych kondygnacjach. System tworzy zwarty żelbet, w którym nie ma pustek powietrznych, przez które może przechodzić fala dźwiękowa. W ten sposób każda kondygnacja jest odpowiednio wygłuszona. Co ciekawe, strop VECTOR wykonany jest z ekologicznych i bezpiecznych materiałów. Zawiera o wiele mniej szkodliwych pierwiastków promieniotwórczych oraz metali ciężkich, które można spotkać w innych rozwiązaniach stropowych. Brak problemu klawiszowania sprawia, że strop VECTOR jest bezpieczny i pewny. Dzięki temu nadaje się do każdego typu konstrukcji

Strop VECTOR podobnie jak Filigran odznacza się niską masą własną. W tej kwestii jednak przoduje, ponieważ 1 mb waży tylko 70 kg. Świetnie sprawdzi się w konstrukcjach, gdzie jest niewskazane stosowanie dużego obciążenia. Znaczącą cechą stropu jest jego modułowość. Płyty o szerokości 60 cm można dowolnie dopasowywać, przycinać i układać na powierzchniach o przeróżnych, nawet bardzo złożonych kształtach. W ten sposób strop VECTOR znajduje się w czołówce najlepszych rozwiązań stropowych na rynku.