Facebook

Newsletter

Informacje o nowościach prosto na Twój email

Adres e-mail
e-mail

Strop Filigran

Strop typu Filigran składający się z płyt żelbetowych, zbrojeń i nadbetonu. Może zostać wyprodukowany w dowolnym kształcie i z dowolnymi otworami.

Strop Filigran składa się z prefabrykowanych, cienkich płyt żelbetowych. Jest to tzw. szalunek tracony zbrojeń dodatkowych, o grubości  od 4,5 cm do 7 cm. Dodatkowo strop Filigran wzmocniony jest warstwą nadbetonu, który zostaje wylany bezpośrednio na miejscu budowy, do wysokości całkowitej, która jest przewidziana w projekcie konstrukcyjnym. Płyty żelbetowe produkowane są w określonych wymiarach. Ich szerokość zazwyczaj wynosi 2,20 m, natomiast długość osiąga 9 m. Co ciekawe, strop Filigran może być zamontowany jako dowolny kształt, przez co bardzo dobrze sprawdza się przy skomplikowanych konstrukcjach. Płyty produkowane są w formie prostokąta, trójkąta, a nawet koła. Mogą również posiadać dowolne otwory. Muszą one zostać jednak ujęte już na etapie przygotowania projektu całej konstrukcji.

Strop Filigran jest jednym z najlżejszych rozwiązań stropowych, dostępnych na rynku. Ciężar 1 m płyty wynosi tylko od 125 do 145 kg. Dzięki tej właściwości płyty można układać na ścianach, podciągach, słupach, a także podwieszać na sąsiednich płytach. To zdecydowanie wyróżnia strop Filigran spośród innych rozwiązań stropowych, dostępnych na rynku. Sprawdzi się świetnie w przypadku konstrukcji, które wymagają szczególnych metod oraz w przypadku których nie można zastosować cięższych i bardziej skomplikowanych stropów.

Alternatywą dla stropu Filigran jest strop VECTOR. Odznacza się niską masą własną i można go przenosić za pomocą dźwigu HDS. Dzięki modułowości i stałej szerokości paneli można dowolnie je układać oraz dostosowywać do konkretnych kształtów i wymagań konstrukcyjnych. Więcej informacji można znaleźć na podstronie poświęconej Stropowi Zespolonemu Gęstożebrowemu VECTOR.