Facebook

Newsletter

Informacje o nowościach prosto na Twój email

Adres e-mail
e-mail

Poznaj strop SMART

SMART jest płytą strunobetonową o szerokości 60 cm, którą można układać z auta wyposażonego w lekki dźwig typu HDS. Strop wykonany z paneli SMART charakteryzuje się wyjątkowo krótkim czasem montażu. Sam montaż stropu jest prosty i nie zajmuje dużo czasu – do jego wykonania wystarczy dwóch pracowników, którzy mogą ułożyć strop jednej kondygnacji w dwie godziny!
 

Uważasz, że czas to pieniądz?

2+2 to od dzisiaj nowe hasło na budowie!
Dwóch pracowników wystarczy, aby precyzyjnie ułożyć lekki strop panelowy SMART dla jednej kondygnacji domu jednorodzinnego (100 - 120 m2) w dwie godziny! Dlaczego tak szybko? Poszczególne elementy stropu SMART to moduły, które możesz łączyć w dowolnej konfiguracji, uzyskując różne rozpiętości. Praktycznie zaraz po ułożeniu SMARTA możesz kontynuować prace na budowie! Nie ma potrzeby zwlekania z kontynuacją dalszych prac na budowie. Prace, zarówno na stropie jak i pod stropem, można prowadzić nieprzerwanie, co znacznie przyspiesza proces budowy. Zastosowanie stropu SMART pozwala także uniknąć nieporządku na placu budowy, pojawiającego się przy okazji użycia innych systemów, jak np. zalegające stemple, deski, palety itp.

Szukasz oszczędności?

 
Wybierając strop SMART, unikniesz kosztów związanych z nadlewaniem betonu. Większość stropów wymaga wylania dużej ilości betonu na budowie, wiążą się z tym dodatkowe pytania: Ile betonu zużyjemy? Jaką będzie jego jakość ? Czy strop nie zagnie się, gdy użyjemy słabego betonu? Czy wykonawca właściwie wypoziomuje strop i dobrze wykona zbrojenie?

Tego typu pytań unikniesz stosując panele SMART.

Do produkcji Lekkiego Stropu Panelowego SMART używa się betonu o wytrzymałości 50 MPa, podczas gdy strop gęstożebrowy zalewa się betonem o znacznie mniejszej wytrzymałości tj. 20-25 MPa. Nie obawiaj się także kosztów wynajmowania ciężkiego sprzętu, ponieważ do montażu stropu SMART wystarczy lekki dźwig HDS, który przyjedzie na Twoją budowę i ułoży panele SMART na murach budynku.

Niska masa własna

 
Strop SMART należy do najlżejszych tego typu stropów na rynku, jest lżejszy od stropów ceramicznych np. Porotherm, Fert, czy TERIVA. Waga 1m2 zależy od wysokości konstrukcyjnej: tak dla wysokości 15 cm waga wynosi 250 kg, a dla wysokości 20 cm około 300 kg.

Unikalna modułowość

 
Poszczególne elementy stropu SMART to moduły, które łączy się jak klocki modularne, więc jest to bardzo proste. Szerokość jednego panelu wynosi 60 cm, a elementy cięte wzdłużnie mają szerokość 30, 40 lub 50 cm, co umożliwia budowę stropów o różnych szerokościach. Panele SMART dostępne są także w dwóch wysokościach: 15 i 20 cm. Jego rozpiętości zależą od wysokości konstrukcyjnej i wynoszą odpowiednio:

- dla wysokości 20 cm - od 2.4m do 9.3m,
- dla wysokości 15 cm - od od 2,4m do 7,2m.

 

Wysokie parametry wytrzymałościowe


 
Strop Smart cechuje się wysoką wytrzymałością, jego odporność na obciążenia wynosi bowiem od 5 do 40 kN/m2 (500 - 4000 kg/m2) , a zależy od wysokości konstrukcyjnej stropu, średnicy zbrojenia płyty oraz rozpiętości.

Wysoka izolacyjność akustyczna

Znakomita izolacyjność akustyczna - to kolejna cecha wyróżniająca strop SMART pośród innych systemów. Geometria produktu w połączeniu z wysokiej klasy betonem, sprawiają, że akustyka prezentowanego rozwiązania jest dużo wyższa niż np. w przypadku stropów gęstożebrowych. Poziom izolacyjności akustycznej dla stropu SMART wynosi bowiem 54 dB, jest to wynik o 4 dB wyższy od izolacyjności akustycznej stropów gęstożebrowych. Podkreślić należy, że różnica 3 dB to dwukrotnie większy komfort akustyczny dla przebywającego w pomieszczeniu człowieka.  

Niska promieniotwórczość

 
Panele SMART wykonane są z materiałów o promieniotwórczości niższej niż inne systemy stropowe stosowane w Polsce, co przekłada się na poprawę warunków zdrowotnych osób przebywających w stropowanych pomieszczeniach.  

Pliki do pobrania