Facebook

Newsletter

Informacje o nowościach prosto na Twój email

Adres e-mail
e-mail

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Dlaczego warto wybrać strop SMART?

Oszczędność czasu – niższe koszty inwestycji

Specjaliści firmy FABRYKA STROPÓW opracowali system „2+2”. Sprawia on, że dwóch pracowników wystarczy, aby precyzyjnie ułożyć 100 m2 stropu SMART w dwie godziny! Strop SMART zazwyczaj jest układany bezpośrednio z auta ciężarowego, lekkim dźwigiem typu HDS.

Wygoda montażu

Wybierając SMARTA otrzymujemy bardzo wytrzymały produkt, który już po ułożeniu posiada swoją nośność. SMART nie wymaga podpór, deskowań, jego ułożenie jest bardzo proste zajmuje co najwyżej kilka godzin. W czasie montażu można też wykonywać inne prace na budowie.

Wzorcowa akustyka pomieszczeń

Geometria produktu w połączeniu z wysokiej klasy betonem, sprawiają, że akustyka prezentowanego rozwiązania jest dużo wyższa niż np. w przypadku stropów gęstożebrowych. Poziom izolacyjności akustycznej dla stropu SMART wynosi bowiem 54 dB, jest to wynik o 4 dB wyższy od izolacyjności akustycznej stropów gęstożebrowych. Podkreślić należy, że różnica 3 dB to dwukrotnie większy komfort akustyczny dla przebywającego w pomieszczeniu człowieka.

SMART jest odporny na błędy wykonawcze

Wykonywanie stropów gęstożebrowych wiąże się z możliwością popełnienia wielu, brzemiennych w skutki błędów. Wszystkich poniżej opisanych błędów unikamy w przypadku montażu stropu SMART.

  • brak żeber rozdzielczych w stropie gęstożebrowym
  • nieusztywnienie konstrukcji stropu pod ściankami działowymi
  • niewłaściwe podparcie stropu na czas montażu i betonowania
  • niewłaściwe zbrojenie stropu
  • niewłaściwa pielęgnacja betonu.

Zapraszam do zadawania pytań ekspertowi
l.haremza@fabrykastropow.pl

Co jest mi potrzebne do wyceny stropu?

Aby prawidłowo wycenić Twój strop potrzebujemy od Ciebie kilka dokumentów, które należy załączyć w formularzu "Wyślij projekt do wyceny"

  • rzuty: parteru, poddasza każdej kondygnacji
  • przekrój przez budynek
  • usytuowanie słupków od więźby dachowej jeśli spoczywają bezpośrednio na stropie
  • obciążenia materiał ścianek działowych na poddasze oraz grubość

Jeżeli będą potrzebne dodatkowe informacje zadzwonimy do Ciebie – pamiętaj o podaniu danych kontaktowych w formularzu.

Ile wynosi czas realizacji zamówienia na strop Smart?

Czas realizacji od zamówienia do dostawy wynosi od 7 dni roboczych w zależności od ilości zamówień.

Ile kosztuje m2 stropu SMART?

Średni koszt metra kwadratowego stropu SMART to 135 zł. Cena jest uzależniona od specyfikacji Twojego Projektu – na jego podstawie dopasowujemy wysokość konstrukcyjną stropu i dobieramy odpowiednie zbrojenie zapewniające odpowiednią nośność stropu.

Mam strop typu TERIVA czy mogę go zamienić na SMARTA?

Nasz Dział Konstrukcyjny wrysuje Państwu płyty SMART za miejsce TERIVY i przygotuje zestawienie ilościowe wraz z wyceną. Wszystko oczywiście bezpłatnie.

Mój projekt domu posiada płytę żelbetową, czy można ją zastąpić płytami sprężonymi?

Można zamienić strop w projekcie, jeśli spełni on założone przez projektanta wymagania. Jeśli chodzi natomiast o koszty - całkowita inwestycja w postaci wykonania stropu z płyt strunobetonowych wychodzi ok 30% taniej w porównaniu do monolitu. Największa jego zaletą jest szybkość montażu, praktycznie już na drugi dzień można kontynuować prace na budowie.

Kto zamontuje mi strop SMART?

Strop START wyjedzie do ciebie w określonym w umowie miejscu i czasie a wyszkolony personel ułoży Twój nowy strop na murze budynku (usługa montażu uzależniona jest od lokalizacji obiektu).